W Klubie Toastmasters Gdynia stawiamy na naukę poprzez praktykę.

Pomożemy Ci stać się lepszym mówcą i liderem!


Dwie ścieżki rozwoju dla początkujących


Każdy Twój sukces w Toastmasters zostanie nagrodzony stosownym trofeum i gromkimi brawami!Competent Communicator

Nowy członek, który dołącza do Toastmasters rozpoczyna swoją przygodę z przemawianiem od pierwszychprojektów mówczych, przez które przeprowadza podręcznik Kompetentnego Mówcy (Competent Communicator). Zawiera on 10 projektów. Każdy kolejny stawia poprzeczkę nieco wyżej, dodaje następny element, na który należy zwrócić uwagę. Począwszy od przełamania pierwszych lodów w kontakcie ze sceną i publicznością, przez rozwijanie umiejętności gestykulacji i różnicowania głosu, aż po przekonywanie i inspirowanie słuchaczy. Po zakończeniu pierwszego podręcznika, nabywasz solidne podstawy, by nazywać się kompetentnym mówcą. Otrzymujesz także certyfikat potwierdzający nabyte umiejętności.

Competent Leader

Równocześnie możesz realizować drugą ścieżkę projektów, w której systematycznie doskonalisz umiejętności kompetentnego lidera (Competent Leader). Uczestnicząc w spotkaniach Klubu oraz dodatkowych wydarzeniach uczysz się jak dobrze słuchać, myśleć krytycznie, dawać informację zwrotną, zarządzać czasem, planować, delegować, motywować, mentorować, budować zespół. Twoje poczynania są obserwowane przez wybranych przez Ciebie oceniających. Otrzymujesz informację zwrotną w atmosferze szczerego wskazywania obszarów do poprawy i motywującego doceniania tego, co robisz dobrze. Twoje dokonania także ukoronowane zostają stosownym certyfikatem Toastmasters International.

Im więcej potrafisz, tym wyżej stawiamy poprzeczkę!


Zdobycie certyfikatów Kompetentnego Mówcy i Kompetentnego Lidera to dopiero początek przygody. Na ścieżce mówczej czekają kolejne wyzwania:

Zaawansowany Brązowy Mówca
(ACB – Advanced Communicator Bronze)

Zaawansowany Srebrny Mówca
(ACS – Advanced Communicator Silver)

Zaawansowany Złoty Mówca
(ACG – Advanced Communicator Gold)

W Toastmasters nigdy nie przestajesz się rozwijać!Aby osiągnąć kolejny stopień, konieczne jest ukończenie poziomu niższego oraz realizacja mów z 2 wybranych podręczników zaawansowanych. A jest z czego wybierać! Kiedy masz już podstawy do dobrego przemawiania, możesz skupić się na tematyce, która interesuje Cię najbardziej. Do wyboru są podręczniki takie jak: Opowiadanie historii, Przemawianie przed kamerą, Przemówienia na specjalne okazje, Mowy przed zarządem, Prezentacje techniczne, Przemówienia humorystyczne i wiele innych.

Ścieżka liderska także kryje dalsze niespodzianki. Są nimi wyzwania w postaci tytułu brązowego i srebrnego lidera (ALB – Advanced Leader Bronze i ALS – Advanced Leader Silver). Aby zostać brązowym liderem, należy przez pół roku pełnić funkcję w zarządzie klubu. Można wykazać się jako Prezes, Wiceprezes ds. Edukacji, Wiceprezes ds. Członkostwa, Wiceprezes ds. PR, Skarbnik, Sekretarz, Sierżant.

Dzięki temu zyskasz cenny wgląd w sposób działania organizacji, odpowiedzialność za cały kilkudziesięcioosobowy klub oraz nierzadko pierwszą możliwość sprawdzenia się na tak ważnym stanowisku. Srebrny lider odznacza się już działaniem na wyższych poziomach zarządzania – rejonu, dywizji, dystryktu.

Do zaliczenia potrzebne jest także zgłębianie wiedzy teoretycznej o umiejętnościach przywódczych w formie prezentacji z serii klubu odnoszącego sukces i doskonałego lidera (The Leadership Excellence Series). Srebrny lider realizuje też zaawansowany projekt, który może zrealizować w trakcie wykonywanej pracy (HPL – High Performance Leadership).

Najlepsi z najlepszych


Najwyższym odznaczeniem w Toastmasters jest tytuł Wyróżnionego Toastmastera – Distinguished Toastmaster (DTM). Otrzymują go osoby, które ukończyły całą ścieżkę liderską i mówczą zyskując niezwykle cenne kompetencje. Póki co posiada go kilka osób w Polsce.

Zacznij swoją drogę już dziś!


Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o programie kształcenia w Toastmasters, zapytaj Wiceprezesa ds. Edukacji.

share on